اینترنت ماهواره ای رایگان در ایران؟

اینترنت ماهواره ای رایگان در ایران؟

حسام نجاتی ۳۰ دی ۱۳۹۶ دیدگاه ها

شرکت اینترنتی Quika متعلق به اپراتور ماهواره ای Talia، قصد دارد اینترنت ماهواره ای پرسرعت را ارایه کند. با گیمر همراه باشید.

 

را در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ برای خاورمیانه و آفریقا به رایگان فراهم و نخستین اینترنت ماهواره ای پرسرعت رایگان را برای ساکنان کشورهای در حال توسعه ارائه کند. این شرکت با استفاده از ماهواره های مجموعه LEO و GEO اینترنت پرسرعت Ka-band فراهم می کند.

 

این خدمات ابتدا در افغانستان، عراق و بسیاری از کشورهای آفریقایی راه‌اندازی خواهد شد، اما وعده دسترسی کشورهای بیشتری پس از آن وجود دارد. استراتژی پشت این دسترسی بدون هزینه پیچیده نیست؛ «کوئیکا» در حال برنامه‌ریزی برای حمایت مالی از طرح رایگان خود از طریق خدمات پرداخت برای شرکت‌ها و ارائه دهندگان اینترنت است. همچنین، در حالی که خدمات رایگان خواهد بود، ممکن است مشتریان برای راه‌اندازی سخت افزارهای مورد نیاز هزینه‌ای پرداخت کنند.

 

طبق تعریف انجام شده، کاربران برای اتصال به اینترنت ماهواره‌ای باید سخت افزار مرتبط را خریداری و در خانه نصب کنند. گوگل هم بالون‌ های ارائه دهنده اینترنت آزاد را در برخی مناطق راه‌اندازی کرده، اما تنها در یک مقیاس آزمایشی محدود است. طرح «کوئیکا» می‌تواند اینترنت رایگان را در بسیاری از نقاط جهان فراهم کند.

 

مدیر این شرکت گفت:

«۳.۹ میلیارد نفر یعنی حدود ۵۳ درصد جمعیت جهان هنوز دسترسی به اینترنت ندارند.بیشتراین افراد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و اغلب فقیر هستند.»

 

به نظر شما در ایران نیز اینترنت ماهواره ای رایگان در دسترس خواهد بود؟

منبع:

Akharin Khabar

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها