مجوز واردات گوشی برای فروشگاه های آنلاین

مجوز واردات گوشی برای فروشگاه های آنلاین

حسام نجاتی ۲۶ دی ۱۳۹۶ دیدگاه ها

گوشی همراه یکی از کالاهای اصلی قاچاق به کشور است که به گفته رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی، سود سالانه ناشی از گردش مالی آن به بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال می رسد. با گیمر همراه باشید.

 

تقاضای سالانه تلفن همراه در کشور ۹ میلیون دستگاه برآورد می شود که فقط دو میلیون دستگاه آن از طریق واردات رسمی و دو میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه نیز از دیگر روش ها مانند ورود همراه مسافر تامین می شود و ۹۵ درصد تلفن های همراه موجود در بازار قاچاق است.

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

«فروشگاه های آنلاین برای تعادل بخشی بازار اقدام به واردات گوشی خواهند کرد.»

همچنین آذری جهرمی در کانال وزارت ارتباطات افزود:

«دادن مجوز به فروشگاه های آنلاین با هدف کمک به واردکنندگان سنتی گوشی صورت خواهد گرفت تا بتوانند نیاز بازار را در اجرای رجیستری برآورده کنند.»

 

تازه ترین آمار گمرک از واردات تلفن همراه تا نیمه آذر نشان می دهد واردات انواع گوشی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است. براساس آمار تجارت خارجی تا ۲۱ دی امسال ۱۱۹۰ میلیارد تومان تلفن همراه به کشور وارد شده است. به گزارش فارس، بر اساس آمارهای گمرک تا ۲۱ دی امسال ۳۳۰ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۱۲۴ دلارگوشی همراه به کشور وارد شده است.در ۹ ماه امسال ۲۵۷ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۲۹۱ دلار گوشی همراه به کشور وارد شده بود. بر اساس مستندات آماری، ۵۱۱ هزار دلار گوشی فقط در آذر امسال در آمارها ثبت شد.

منبع:

Khorasan News

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها