نامزد های جشنواره BAFTA اعلام شدند

نامزد های جشنواره BAFTA اعلام شدند

امیر پورمحمد ۲۱ دی ۱۳۹۶ دیدگاه ها
نامزد های جشنواره BAFTA اعلام شدندReviewed by امیر پورمحمد on Jan 11Rating:

بررسی لیست نامزد های جشنواره بفتا (BAFTA). با گیمر همراه باشید.

 

در آخرین به روز رسانی جشنواره ها و مسابقات سینمایی جهان، بالاخره زمان و کاندیدا های جشنواره بفتا مشخص گردید. آکادمی فیلم بریتانیا (British Academy of Film) که به صورت مستقل از سایر انجمن ها و جشنواره های سینمایی همچون اسکار عمل می کند از سال ۱۹۴۷ در حال فعالیت است.

این آکادمی که هدف خود را حمایت از کسانی که به صنعت هنری انگلیس خدمت کرده اند اعلام کرده است از سال ۲۰۰۲ به بعد به علت همزمان نشدن زمان برگزاری جشنواره با مراسم اسکار در حال تغییر زمان برگزاری جشنواره بفتا است. امسال نیز قرار شده است این جشنواره در تاریخ ۱۸ فوریه شروع به کار کند.

در ادامه اعلام زمان برگزاری این جشنواره کاندیدا های جشنواره نیز اعلام گردیدند. لیست کاندیدا های این جشنواره به شرح زیر است:

 

بهترین فیلم:

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین کارگردانی:

Denis Villeneuve – Blade Runner 2049

Luca Guadagnino – Call Me By Your Name

Christopher Nolan – Dunkirk

Guillermo del Toro – The Shape of Water

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین نقش اصلی زن:

Annette Bening – Film Stars Don’t Die in Liverpool

Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie – I, Tonya

Sally Hawkins – The Shape of Water

Saoirse Ronan – Lady Bird

 

بهترین نقش اصلی مرد:

Allison Janney – I, Tonya

Kristin Scott Thomas – Darkest Hour

Laurie Metcalf – Lady Bird

Lesley Manville – Phantom Thread

Octavia Spencer – The Shape of Water

 

بهترین نقش مکمل:

Christopher Plummer – All the Money in the World

Hugh Grant – Paddington 2

Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Willem Dafoe – The Florida Project

Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین مستند:

City of Ghosts

Icarus

An Inconvenient Sequel

Jane

 

بهترین فیلم انمیشینی:

Coco

Loving Vincent

My Life As a Courgette

 

بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی:

Get Out

I, Tonya

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

Call Me By Your Name

Film Stars Don’t Die in Liverpool

Paddington 2

 

بهترین موسیقی غیر اقتباسی فیلم:

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

 

بهترین تدوین فیلم:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین طراحی لباس:

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

Phantom Thread

The Shape of Water

 

بهترین گریم:

Blade Runner 2049

Darkest Hour

I, Tonya

Victoria & Abdul

Wonder

 

بهترین صدا گذاری:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

بهترین جلوه های ویژه:

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

 

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

Have Heart

Malmoon

Poles Apart

 

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

Aamir

Cowboy Dave

A Drowning Man

Work

 

بهترین رقابت ستاره ها:

Daniel Kaluuya

Florence Pugh

Josh O’Connor

Tessa Thompson

Timothée Chalamet

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها