نمرات بازی Star Wars Battlefront 2 مشخص شد

نمرات بازی Star Wars Battlefront 2 مشخص شد

احمد هاتفی ۰۷ آذر ۱۳۹۶ دیدگاه ها
نمرات بازی Star Wars Battlefront 2 مشخص شدReviewed by احمد هاتفی on Nov 28Rating:

Star Wars Battlefront 2 یکی از عناوین اکشن عالی سال ۲۰۱۷ می باشد اما نمرات بازی چیز دیگر را گویا هستند. با گیمر همراه باشید.

 

Star Wars Battlefront 2

  • سازنده: دایس (DICE)
  • ناشر: الکترونیک آرتز (EA)
  • سبک: شوتر اول شخص
  • تاریخ انتشار: ۲۶ آبان
  • پلتفرم: پلی‌ استیشن ۴، ایکس‌ باکس وان و کامپیوتر

همیشه استار وارز در بین بازی بازان و اهل سینما محبوب بوده و است. در سال ۲۰۱۷ شاهد این هستیم که جدیدترین بازی سری استار وارز با نام Star Wars Battlefront 2 عرضه شده است و یکی از عناوین برجسته سال ۲۰۱۷ می باشد.

اما این در حالی است که سیاست های نامناسب الکترونیک ارتز باعث شده است تا این بازی نمرات و نقدهای ضعیفی را از سوی سایت های معتبر جهان و همچنین بازی بازان دریافت کند. قسمت دوم Battlefront داستانی بسیار غنی تر از نسخه اول دارد و بخش چند نفره بازی دنیای بزرگی پیش روی بازی باز قرار می دهد تا با قهرمانان خود به نبرد با دشنان برود.

این روزها شاهد این هستیم که پرداخت های درون برنامه ای به بخش جدا نشدنی بازی های ویدیویی تبدیل شده اند و خرد و بزرگ هم نمی شناسند و در هر جا که امکانش باشد قرار گرفته می شوند تا درآمد بسیاری را برای شرکت های سازنده به بار بیاورند. طرفداران کمپانی الکترونیک آرتز این بار چنین برنامه ای را قبول نکردند و حتی خرید بازی را تحریم کرده و برخی شروع به بازگرداندن بازی کردند که EA در وب سایتش این ویژگی را از دسترس خارج کرد!

با اینکه ساعاتی مانده به انتشار بازی، خرید‌های درون برنامه‌ ای آن غیرفعال شدند، اما این مساله هم باعث نشد تا اعتراض طرفداران و منتقدین کمتر شود و بازی در مجموع نمره‌ های متوسطی را از سایت‌ های معتبر دنیا دریافت کرده است و نمره‌ های کاربران به بازی در سایت متاکریتیک هم حتی از یک نیز پایین‌ تر است!

در ادامه با گیمر همراه باشید تا نگاهی به بررسی بازی Star Wars Battlefront 2 و نمره‌ های آن از دید سایت‌ های معتبر دنیا داشته باشیم.

گیمزرادار: ۸۰ از ۱۰۰

Star Wars Battlefront 2 یک بخش چندنفره عالی دارد که سیستم آزادسازی بد شخصیت‌ ها باعث شده تا این بازی آن تجربه لذت‌ بخشی را که می‌ توانست، ارائه نکند. علاوه بر این، بخش داستانی بازی هم با اینکه جذابیت‌ هایی دارد، اما در ارائه تجربه‌ ای نو و منحصر‌ به‌ فرد موفق ظاهر نمی‌ شود و در بهترین حالت فقط خوب است.

پالی‌گان: ۷۰ از ۱۰۰

وقتی که به شکل جز به جز به بازی نگاه می‌ کنیم، یک سری نقاط قوت خیلی خوب در آن می‌ بینیم. اما بازی اولا قادر نیست یک تجربه کلی خوب ارائه کند و ثانیا خیلی از ویژگی‌ های آن تحت تاثیر سیستم اقتصادی عجیب بخش چندنفره‌ اش قرار گرفته‌ اند.

همین مسائل هم باعث می‌ شوند تا با وجود ویژگی‌ های مثبت بازی، نتوان عاشق آن شد یا آن را به چشم یک بازی شوتر واقعا درجه یک دید. با این حال Star Wars Battlefront 2 مخصوصا برای طرفداران مجموعه جنگ ستارگان جذاب خواهد بود و آن‌ ها از دیدن محیط‌ هایی آشنا لذت خواهند برد و اوقات نسبتا خوبی با بازی خواهند داشت.

آی‌جی‌ان: ۶۵ از ۱۰۰

Battlefront 2 تجربه‌ ای از جنگ ستارگان ارائه می‌ دهد که بسیار زیبا است و کاملا هم به منبع اقتباسش وفادار می‌ ماند. با این حال بازی با یک سری مشکلات در ارائه تجربه نهایی دست و پنجه نرم می‌ کند.

بخش داستانی بازی ایده خیلی خوبی دارد، اما شاهد نوعی آشفتگی هم در آن هستیم. از آن بدتر بخش چندنفره بازی است که سیستم پیشرفت بسیار ضعیف و ناکارآمدی دارد و حتی EA را مجبور کرده تا پیش از انتشار بازی تغییراتی در آن اعمال کند. امیدواریم که سازندگان در ادامه بتوانند تغییرات اساسی‌ تری در این بخش اعمال کنند، اما در حال حاضر سیستم پیشرفت موجود در بازی صرفا عاملی است که کاربران را از تجربه بخش چندنفره بازی دلسرد کند.

گیم‌اسپات: ۶۰ از ۱۰۰

علی‌ رغم حذف خرید‌های درون برنامه‌ ای از بازی، کماکان سیستم پیشرفت بسیار بدی را در بازی شاهد هستیم که کاملا وابسته به لوت باکس‌ های تصادفی عمل می‌ کند. همین مساله هم ضربه زیادی به تجربه بخش چندنفره بازی وارد کرده است.

دیستراکتوید: ۵۰ از ۱۰۰

با اینکه از لوت باکس‌ های بازی نفرت دارم، اما هنوز هم این بازی را تجربه می‌ کنم؛ چرا که Star Wars Battlefront II واقعا بازی خوبی است که تحت‌ شعاع یک سری مشکلات عجیب و غریب قرار گرفته است. پس بهتر است پیش از رفتن به سراغ این بازی، منتظر تغییراتی باشید که سازندگان در بخش چندنفره آن اعمال خواهند کرد؛ البته اگر قصد چنین کاری را داشته باشند!

در نهایت آنچه که از توضیحات منتقدین در رابطه با بازی می‌ توان نتیجه گرفت، این است که Star Wars Battlefront 2 پتانسیل خیلی خوبی دارد، اما سیستم پیشرفت بد بازی در بخش چندنفره اصلی‌ ترین مشکل آن است که به تجربه کلی این اثر هم ضربه می‌ زند. همچنین تقریبا بیشتر منتقدین به نبود انسجام در بخش داستانی نیز اشاره کرده‌ اند.

میانگین نمرات بازی Star Wars Battlefront II

متاکریتیک: ۶۷

اوپن کریتیک: ۶۷

منبع:

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها