ویژگی های امنیتی پیشرفته Gmail برای کاربران خاص

ویژگی های امنیتی پیشرفته Gmail برای کاربران خاص

حسام نجاتی ۰۳ آبان ۱۳۹۶ دیدگاه ها
ویژگی های امنیتی پیشرفته Gmail برای کاربران خاصReviewed by حسام نجاتی on Oct 25Rating:

گوگل برنامه امنیتی پیشرفته را برای ارائه امنیت قوی تر به برخی از کاربران مانند مقامات دولتی و روزنامه نگاران که در معرض خطر هکرها بیشتر قرار می گیرند، گسترش خواهد داد. با گیمر همراه باشید.

 

غول دنیای فناوری اعلام کرد: کاربرانی که این قابلیت امنیتی را استفاده می کنند باید حساب کاربری خود را به طور مداوم برای مقابله با تهدیدات به روز می کنند. همچنین این شرکت اعلام کرد که در ابتدا سه دفاع در برابر تهدیدات امنیتی ارائه خواهیم داد که به ترتیب مواردی همچون مسدود کردن دسترسی حساب کاربری جعلی (حذف حساب کاربری) و محافظت در برابر فیشینگ را شامل خواهد بود.

 

این ویژگی شامل بررسی های اضافی و درخواست ها در روند بازیابی حساب برای جلوگیری از دسترسی های ناخواسته توسط هکرهایی است که سعی دارند دسترسی خود را با تظاهر به قفل شدن حساب کاربری خود به دست آورند.
انتشار یک مجموعه از سرویس های ایمیلی جدید توسط گوگل به دنبال انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال گذشته است که بخشی از آن توسط افشای ایمیل ها توسط  WikiLeaks  (ویکی لیکس) گروه ضد انصاف متعلق به همیار های کاندیدای دموکرات هیلاری کلینتون است که از طریق برنامه های فیشینگ بدست آمد.

 

آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده به این نتیجه رسیده اند که آن دسته از دست اندرکاران که شامل یک حساب Gmail شخصی John Podesta مدیر کل انتخاباتی کلینتون هستند، توسط روسیه به عنوان بخشی از یک برنامه گسترده تر سایبری برای کمک به رئیس جمهور دونالد ترامپ، جمهوری خواه، در کاخ سفید به پیروزی رسیدند.
جوزف لورنزو هال، کارشناس ارشد مرکز دموکراسی و فناوری، که در مورد ویژگی های جدید گوگل توضیح داده بود گفت:

“اگر جان پدستا در سال گذشته محافظت پیشرفته داشت، جهان ممکن بود جایی بسیار متفاوت باشد.”

 

ویژگی های جدید، میزان مصرف کنندگان با ریسک بالا را با حمایت قوی در برابر برنامه های فیشینگ افزایش می دهند، اما آنها به طور بالقوه مسائل مربوط به سازگاری در میان برخی از افراد که قبلا ابزارهای امنیتی سفارشی را با حساب کاربری Gmail خود ادغام می کنند، افزایش می دهند.

منبع:

Gadgets Now

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها