نقد داستان فیلم Star Wars: The Last Jedi

نقد داستان فیلم Star Wars: The Last Jedi

امیر پورمحمد ۳۰ مهر ۱۳۹۶ دیدگاه ها
نقد داستان فیلم Star Wars: The Last JediReviewed by امیر پورمحمد on Oct 22Rating:

جی جی آبرامز (JJ Abrams) کارگردان مجموعه در مورد بخش داستانی فیلم سخن می گوید. با گیمر همراه باشید.

 

هر چند آخرین قسمت مجموعه فیلم های جنگ ستارگان یعنی آخرین جدای (Star Wars: The Last Jedi) بر روی پرده سینما نرفته است ولی کارگردان قسمت نهم این مجموعه جی جی آبرامز (JJ Abrams) در مورد بخش داستانی این فرنچایز سخن می گوید.

همان گونه که می دانید در چند ماهه اخیر و در طی پروژه تولید قسمت نهم اتفاقات بسیاری افتاد. از جمله این اتفاقات تغییر کارگردان مجموعه بود. در ابتدا کارگردانی فیلم به کالین ترورو (Colin Trevorrow) محول شده بود ولی چندی پیش کمپانی سازنده اعلام کرد که کالین از پروژه کنار گذاشته شده است و جی جی به عنوان کارگردان پروژه انتخاب گردیده است.

همچنین جی جی در نویسندگی فیلم نیز نقش پر رنگی دارد. او به همراه لارنس نویسنده معروف که آثاری همچون فیلم سوپرمن علیه بتمن (Batman v. Superman) و لیگ عدالت (Justice League) را در کارنامه خود دارد در نویسندگی داستان این فیلم همکاری می کند.

در واقع جی جی به دنبال انجام کار به بهترین شکل است او می‌خواهد کمپانی دیزنی این فیلم را به گونه ای ببیند که به ادامه فرنچایز و ساخته شدن قسمت های جدید تر شکی نکند. او در حال آینده نگری و هموار ساختن راه برای قسمت های دیگر است.

در طی مصاحبه ای که با جی جی و آهنگ ساز چندین قسمت قبلی این مجموعه یعنی مایکل جانچینو (Michael Giacchino) صورت گرفت جی جی در مورد فیلم این‌گونه گفت:

“به نظر من در ساخت این فیلم ها باید به گونه ای عمل کرد که انگار شوق و اشتیاق کودکی خودمونو داریم. آن زمان که عاشق این فیلم ها بودیم ولی در عین حال باید به گونه ای حرفه ای کار کنیم که این فیلم به فرا تر از نقطه اوج خود برسند. انجام این دو کار به صورت هم زمان معضل اصلی ما در حال حاضره.”

بدون شک در قسمت جدید با سیارات و موجودات فضایی جدیدی آشنا خواهیم شد. ربات های جدیدی به نمایش در خواهند آمد تمام این ها به نوعی خوب است و یکی از عناصر اصلی سری فیلم های جنگ ستارگان به شمار می ‌رود. اما چیز بزرگ تری در این میان نهفته شده است.

سه گانه کنونی جنگ ستارگان روایت کننده داستان اسکای واکر است که در سال ۱۹۷۷ ساخته و پرداخته شده است. شاید بهتر است پس از گذشت چهل سال به دنبال داستانی جدید برای روایت کردن باشیم.

در دنیای بزرگی همچون دنیای جنگ ستارگان داستان های بسیاری برای گفته شدن هستند. همانند داستان سریال انیمیشن Star Wars Rebels که با روایت داستانی جدید به این درجه از محبوبیت رسیده است.

اما انگار آبرامز در ذهن خود چیز متفاوت تری از قسمت های قبلی دارد. خود او این گونه می گوید:

“مایکل بر روی پروژه های زیادی کار کرده. از جمله اون ها می تونم فیلم سیاره میمون ها و پیشتازان فضا رو بگم. اما به نظر شخصی من همیشه نمی تونیم روی ادامه یک خط داستانی مشخص امید وار باشیم. باید دست به کار های جدید بزنیم و ایده های جدیدی رو امتحان کنیم.”

در حال حاضر که آینده این سری مجموعه فیلم تار است و امید ها به ادامه این فرنچایز کم است سخنان جی جی واقعاً امید بخش است.

حال باید تا تاریخ ۱۷ سپتامبر صبر کرد تا دید سرنوشت این فرنچایز به کجا خواهد رفت.

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها