دفاع کوری بارلوگ از بازی‌های خطی

دفاع کوری بارلوگ از بازی‌های خطی

احمد هاتفی ۲۷ مهر ۱۳۹۶ دیدگاه ها
دفاع کوری بارلوگ از بازی‌های خطیReviewed by احمد هاتفی on Oct 19Rating:

در پی تعطیل شدن استودیو ویسرال گیمز توسط الکترونیک آرتز واکنش های بسیاری برانگیخته شد که یکی از آن ها کارگردان بازی God of War می باشد. با گیمر همراه باشید.

 

در هفته اخیر خبری تعجب برانگیز از سوی کمپانی EA (الکترونیک آرتز) منتشرشد و اعلام شد که استودیو سازنده بازی Star Wars، یعنی استودیو Visceral Games تعطیل شده است و مسئولیت ساخت و گسترش جدیدترین عنوان سری Star Wars به استودیو ونکوور سپرده شده است.

به گفته الکترونیک آرتز این اقدام در صورتی انجام شده است که بازی Star Wars Battlefront II از یک اثر اکشن ماجراجویی با داستان خطی به یک تجربه‌ ی گسترده تبدیل خواهد شد.

استودیو Visceral Games ساخت سری بازی های محبوب Dead Space را در کارنامه خود نیز دارد.

بی شک این تصمیم برای جذب طیف گسترده ای از بازی بازان به سمت این اثر گرفته شده است اما در چند روزه اخیر واکنش ها و نقل قول هایی بسیاری در این باره صورت گرفته است که یکی از این نقل قول ها از طرف کارگردان جدیدترین قسمت بازی God of War یعنی آقای کوری بارلوگ بوده است.

کوری بارلوگ در حساب رسمی توییتر خود ابراز ناراحتی کرد و اظهار داشت که بازی‌ هایی با داستان خطی همچنان می‌ توانند طرفداران بسیاری را به خود جذب کنند.

او در ادامه گفت:

“من عاشق بازی‌ های تک‌نفره با داستان خطی هستم. برای من ناراحت‌ کننده است که کلمه «خطی» به‌عنوان یک مفهوم بد در نظر گرفته میشه. بازی‌ های با داستان خطی هنوز هم طرفداران خود را دارند.”

نکته جالب در این خصوص این است که کوری بارلوگ در گذشته بازی God of War را به یک اتوبوس گردشگری تشبیه کرده بود که بازیکنان می‌ توانند در هر زمانی از آن پیاده شوند و به سیاحت و کاوش بپردازند و سپس به اتوبوس بازگردند و از سفر خود لذت ببرند.

این بحث بسیار گسترده است و تقریبا از سال ۲۰۰۹ به راه افتاده است و بخش جهان باز و عناوینی که دارای داستان خطی هستند به دو دسته کاملا مجزا تبدیل شده اند. یقینا یکی از لذت‌ بخش‌ ترین بخش‌ ها در بازی‌ها مربوط به تنوع آن ها است و همچنان موقعیت‌ های زیادی برای بازی‌ هایی با داستان خطی و بازی‌ های جهان باز وجود دارد.

بازی God of War به صورت انحصاری در اوایل سال ۲۰۱۸ برای پلی‌ استیشن ۴ منتشر خواهد شد و تا به این لحظه تاریخ انتشار دقیقی برای آن اعلام نشده است.

منبع:

DualShockers

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها