اکران فیلم It تمام معادلات باکس آفیس را تغییر داد

اکران فیلم It تمام معادلات باکس آفیس را تغییر داد

امیر پورمحمد ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ دیدگاه ها
اکران فیلم It تمام معادلات باکس آفیس را تغییر دادReviewed by امیر پورمحمد on Sep 14Rating:

بررسی و تحلیل باکس آفیس هفته چهارم شهریور. با گیمر همراه باشید.

 

در این هفته با شروع اکران فیلم آن (It) و دوباره خانه (Home Again) تقریباً می‌توان گفت که سایر فیلم‌ها در جدول باکس آفیس دو رتبه تنزل کرد‌ند. فیلم کمدی محافظ مزدور (Hetmans Bodyguard) که در سه هفته گذشته در رتبه اول فروش هفتگی قرار داشت با اکران این دو فیلم به رتبه سوم باکس آفیس انتقال یافت سایر فیلم‌های جدول نیز با کمی پس و پیش دچار همین اتفاق شده و دو پله تنزل کرد‌ند.

 

چندین هفته قبل با اکران و شکست فیلم برج تاریک (Dark Tower) در باکس آفیس روبرو بودیم. این فیلم که اقتباسی از رمان پرفروش استیفن کینگ بود با وجود گروهی از هنرپیشه‌های معروف هم چون ادریس آلبا (Idris Elba) نتوانست در باکس آفیس موفق باشد و به سختی توانست برای سازندگانش سودآور گردد.

اما اقتباسی دیگر از این نویسنده معروف با نام آن (It) در این هفته اکران گردید. نه تنها این فیلم موفقیت بسیاری برای سازندگانش کسب کرد بلکه با فروش ۱۱۷ میلیون دلاری خود در اولین هفته اکران تمام رکوردهای فروش را نیز شکست. رکوردهای بهترین فیلم اکران شده در ماه سپتامبر، بهترین فیلم اکران شده در پاییز امسال و بهترین اکران فیلم ترسناک در کل جهان از دستاورد‌های این فیلم بوده است.

شاید علت این موفقیت در تبلیغ‌های نامتعارفی که برای این فیلم صورت گرفت نهفته است یا شاید جهان ناگهان عاشق دلقک‌های قاتل شده است. موفقیت این فیلم باعث گردید که ساخت قسمت دوم این مجموعه قطعی گردد و از همان امروز نویسندگی داستان قسمت دوم نیز آغاز گردیده است.

فیلم کمدی دوباره خانه (Home Again) با اختلاف بسیاری در رتبه دوم قرار گرفت. اختلافی ۱۰۸ میلیون دلاری. این فیلم در هفته اول اکران خود با فروش ۹ میلیون دلاری توانست بیش از نصفی از بودجه ۱۵ میلیون دلاری خود را جبران کند. احتمالاً سوددهی این فیلم از هفته آینده آغاز گردد.

فیلم محافظ مزدور (Hetmans Bodyguard) صدرنشین سه هفته قبل در مبارزه خود با فیلم آن شکست خورد. این فیلم که تا هفته قبل توانسته بود ۶۰ میلیون دلار فروش کند با فروش ۵ میلیون دلاری خود در این هفته کل فروش خود را به رقم ۶۵ میلیون دلار رساند. فروش ۶۵ میلیون دلاری این فیلم با توجه به بودجه ۳۰ میلیون دلاری فیلم نشان دهنده استقبال خوب بینندگان از این فیلم است. این در حالی است که این فیلم در اکران خصوصی خود از نظر منتقدان فیلمی ضعیف تلقی شده بود.

معدن طلای جدید کمپانی برادران وارنر یعنی فیلم آنابل (Annabelle Creation) در این هفته بر خلاف پیش‌بینی‌ها نتوانست از مرز ۱۰۰ میلیون دلار فروش کل عبور کند و با ۴ میلیون دلار فروش کلی خود را به رقم ۹۶ میلیون دلار رساند. گویی این هفته با اکران فیلم آن تمام معادلات جدول باکس آفیس در هم شکست.

رتبه پنجم باکس آفیس به فیلم رودخانه ویند (Wind River) تعلق دارد. این فیلم که نظر مساعد بسیاری از منتقدان را کسب کرده بود با فروش ۳ میلیون دلاری خود فروش کلی خود را به رقم ۲۵ میلیون دلار رساند. بودجه کل این فیلم ۱۱ میلیون دلار محاسبه شده است.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها