ساخته جدید کریستوفر نولان صدر نشین باکس آفیس

ساخته جدید کریستوفر نولان صدر نشین باکس آفیس

امیر پورمحمد ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ دیدگاه ها

بررسی باکس آفیس هفته دوم مرداد. با گیمر همراه باشید.

 

با شروع اکران ساخته جدید کریستوفر نولان در سینماهای آمریکا این فیلم به آسانی توانست در دومین هفته اکران خود در سینماها رتبه اولی خود را در فروش هفتگی حفظ کند. اکران انیمیشن ایموجی و فروش ۲۶ میلیون دلاری آن منتقدان را متعجب کرد. فیلم جدید مرد عنکبوتی نیز در چهارمین هفته اکران خود با فروش کلی ۳۰۰ میلیون دلار در رتبه پنجم جدول قرار گرفت.

دانکرک (Dunkirk) نخستین فیلم کریستوفر نولان (Christopher Nolan) که بر اساس یک رویداد واقعی ساخته شده است این هفته نیز مانند هفته گذشته در صدر جدول فروش هفتگی قرار دارد. داستان این فیلم که محصول مشترک سه کشور انگلستان، امریکا و فرانسه است در مورد جنگ جهانی دوم و رخدادی است که در شهر دانکراک رخ داده است. در آن زمان شهر دانکرات در محاصره ارتش المان قرار داشت و طی عملیاتی بیش از ده هزار نفر که در این شهر گرفتار بودند به صورت مخفیانه از این شهر نجات داده شدند. فروش ۲۸ میلیون دلاری این فیلم فروش نهایی این فیلم را در دومین هفته اکرانش به عدد ۱۰۰ میلیون دلار رساند.

رتبه دوم جدول به انیمیشن تازه اکران شده ایموجی (The Emoji Movie) با فروش ۲۶ میلیون دلار تعلق دارد. این انیمیشن که در چند هفته گذشته و در اکران‌های خصوصی در حضور منتقدان نتوانسته بود توجه منتقدان را کسب کند و تعداد آرای آن از منتقدان عدد بسیار پایین ۱۲% را نشان می‌داد با فروش خود در این هفته نشان داد همیشه حق با منتقدان نیست. علت فروش نسبتاً مناسب این انیمیشن را می‌توان خانواده پسند بودن این گونه انیمیشن‌ها دانست.

رتبه سوم به فیلم کمدی سفر دختران (Girl Trip) با فروش ۲۰ میلیون دلار در هفته دوم تعلق دارد. با فروش ۲۰ میلیون دلاری این فیلم در این هفته فروش کلی فیلم به رقم ۶۵ میلیون دلار رسید که با توجه به بودجه ۱۹ میلیون دلاری این فیلم موفقیت بزرگی برای سازندگان آن است. شاید جالب است بدانید که داستان این فیلم توسط اریکا ریوینوجا (Erica Rivinoja) نوشته شده است و به گفته خود وی بخشی عمده‌ای از آن تجربیات شخصی وی بوده است.

فیلم,فیلم جدید,باکس آفیس,باکس آفیس هفته دوم مرداد,بررسی باکس آفیس,فروش فیلم مرد عنکبوتی,جدیدترین فیلم کریستوفر نولان,کریستوفر نولان,فیلم دانکر

فیلم اکشن اتمیک بلوند (Atomic Blonde) با اکران خود در سینماهای امریکا به نوعی شکست خورد. این فیلم که با بودجه ۳۰ میلیون دلاری و با هنرنمایی شارلیز ترون (Sharlize Theron) ساخته شده است در اولین هفته اکران خود ۱۸ میلیون دلار فروش داشته است.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها