نسخه‌ فیزیکی جدید بازی‌های LIMBO و INSIDE

نسخه‌ فیزیکی جدید بازی‌های LIMBO و INSIDE

احمد هاتفی ۰۹ تیر ۱۳۹۶ نظرات

استودیو ۵۰۵ Games اعلام کرده است نسخه‌های فیزیکی بازی‌های Limbo و Inside را برای کنسول‌های PS4 و Xbox One منتشر خواهد کرد. با گیمر همراه باشید.

 

سال ۲۰۱۰ بود که بازی LIMBO با تمام سادگی گرافیکی‌اش برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ و سپس برای پلی‌استیشن ۳، رایانه‌های شخصی، گوشی‌های مبتنی بر اندروید و iOS منتشر شد و توانست در عین سادگی‌اش با محتوا و داستان بی‌نظیرش تمامی توجهات را به خود جلب کند.

بازی Inside نیز یکی از بازی‌های ماجراجویی موفق است که در سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم‌های PlayStation 4 ،Xbox One و Microsoft Windows منتشر شد.

استودیو Playdead مسئول ساخت این بازی‌ها بوده است و حال نسخه‌های جدید این عناوین توسط استودیو ۵۰۵ گیمز راهی کنسول‌های نسل هشتمی خواهند شد. اعلام شده است که این نسخه فیزیکی حاوی آیتم‌هایی نظیر پوستر و کارت‌های هنری مربوط به این دو بازی می‌باشد.

این دو عنوان قرار است در یک دیسک و به قیمت ۳۰ دلار در تاریخ ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) منتشر شود.

  • درباره بازی Limbo

شخصیت اول داستان پسرک بدون نامی است که در محلی بنام “لبه جهنم” در میان یک جنگل از خواب بیدار می‌شود. هنگامی که او بدنبال خواهر گم شده‌اش می‌گردد، با انسان‌های معدودی مواجه می‌شود که یا قصد کشتن او را دارند و یا از او فرار می‌کنند.

پسرک در طول سفرش با یک شخصیت زن مواجه می‌شود که قبل از اینکه موفق شود به او برسد، آن زن ناپدید می‌شود. او پس از گذشتن از خطرات بسیار و حل معماهای فراوان به داخل یک قاب شیشه‌ای پرتاب می‌شود و دوباره به جنگل برمی‌گردد.

بعد از اینکه پسرک برمی‌خیزد و مسافت کوتاهی را می‌پیماید با یک دختر مواجه می‌شود که هدفش رسیدن به اوست که دختر با نزدیک شدن پسرک وحشت زده از جا می‌پرد و داستان در همینجا پایان می‌یابد.

همین پایان گنگ و مبهم بازی است که بازیکن را وادار می‌کند تا چندین و چند بار بازی را تکرار کند تا جزئیات را درک کند و شاید بتوان گفت نقطه عطف بازی در انتهای خود نهفته شده است که با فهمیدن آن، درک بازیکن از دنیای Limbo به ثمر خواهد رسید.

  • درباره بازی Inside 

بازی Inside به گفته بسیاری از منتقدان، شبیه به بازی  Limbo می‌باشد اما با کمی گرافیک بیشتر و رنگ و لعاب مخصوص به خودش. اما این به آن معنی نیست که این دو بازی کپی همدیگر هستند.

بازی در محیطی برزخ مانند آغاز می‌شود، پسرکی تنها در دنیای تیره و تاریک، یک ماجراجوئی دلهره‌آور را تجربه می‌کند و شما با کنترل کاراکتر اصلی این بازی، سعی در نجات او خواهید داشت.

جهانی غرق در تکنولوژی و عاری از احساسات، شهری که با فن‌آوری‌هایش همچون قفسی آهنین ساکنانش را تبدیل به زنجیرشدنگانی کرده که آزادانه در محیط محدودی دور خود می‌چرخند، بی آنکه از اسارت وجودشان آگاهی داشته باشند و فراموش نکنید که هر قدمی به سوی روشنایی در این جهان تاریک مساوی با مرگ است.

در چنین شرایطی شما نقش یک کودک بدون چهره را بر عهده دارید، بازی بدون حتی یک دیالوگ شما را درون این جهان وحشتناک رها می‌کند. شاید بارزترین عنصر برای بی‌رحم بودن بازی دقیقا انتخاب شخصیت اول آن است، در قامت یک کودک ساده باید به مصاف این جهان تاریک بروید و با آن به مقابله بپردازید.

منبع:

GameSpot

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
نظرات