معرفی فیلم Flatliners – مرگبازار

معرفی فیلم Flatliners – مرگبازار

امیر پورمحمد ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ دیدگاه ها

بررسی تریلر و اطلاعاتی که تاکنون از فیلم مرگبازان در دست است. با گیمر همراه باشید.

 

سال ۱۹۹۰ فیلمی در ژانر وحشت به نام مرگبازان (Flatliners) منتشر شد. در آن سال‌ها فیلم‌های بسیاری در ژانر وحشت و مشابه در حال ساخت و یا اکران بود ولی یک نکته ریز این فیلم را یک پله از سایر هم ژانرهای خود بالاتر نگه می‌داشت و آن بررسی فیلم به صورت روان‌شناختی بود. فیلم به صورت بسیار استادانه و ماهرانه با مسائل روان‌شناختی از جمله ترس از مرگ یا کنجکاوی انسان برای درک مفهوم زندگی احساسات انسانی را به بازی می‌گرفت. این فیلم که توسط  جوئل شوماخر (Joel Schumacher) کارکردان موفق سریال خانه پوشالی (House of Cards) ساخته شده بود در آن سال‌ها موفقیت خوبی برای شرکت سازنده خود رقم زد و توانست فروش ۶۱ میلیون دلاری در حالی که بودجه ساخت آن فقط ۲۰ میلیون دلار بود کسب کند.

حال پس از ۲۷ سال باز قرار شده است فیلمی با همین موضوع و همین نام ساخته شود کمپانی سازنده یعنی سونی بازسازی بودن این فیلم را تائید کرده است و اعلام کرده است که این فیلم کاملاً بازسازی نسخه ساخته‌ شده در سال ۱۹۹۰ با کمی بهبود در داستان و جلوه‌های بصری است.

این فیلم به کارگردانی نیلز آردن اوپلیو و بازیگری هنرپیشه محبوب الن پیج (Ellen Page) قرار است در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ اکران شود. هیچ اطلاعاتی از بودجه ساخت این فیلم منتشرنشده است ولی به ‌راحتی می‌توان رقمی در حدود ۷۰ الی ۱۵۰ میلیون دلار را برای آن پیش‌بینی کرد.

 

چه چیزی از داستان فیلم مرگبازان در دست است؟

فیلم اولیه و نسخه اصلی مرگبازان که در سال ۱۹۹۰ منتشر در مورد یک دانشجوی پزشکی بود که چهار تن از دوستان دانشکده خود را متقاعد کرده بود در تحقیقی که در مورد اتفاقات پس از مرگ است او را همراهی کنند. این پنج دانشجو با استفاده از داروهایی خاصی باعث ایست قلبی به مدت چند دقیقه می‌شوند و سپس فرد را احیا می‌کنند. نتیجه‌های این تحقیق ابتدا امیدوارکننده و خوب به نظر می‌رسید توهم‌های پس از مرگ همان گونه که در بین عام از جمله دیدن سیر زندگی فرد یا دیدن تونل نورانی کاملاً در این آزمایش دیده می‌شد.

ولی پس از چندین بار آزمایش این کار برای این دانشجویان مانند یک تفریح شد درواقع یک نوع اعتیاد به مرگ در آن‌ها ایجاد شده بود و هر بار مدت مرگ بیشتر و بیشتر می‌شد تا جایی که یکی از این دانشجوها در اثر استفاده بیش از حد از دارو می‌میرد بعد از آن داستان فیلم برمی‌گردد تمام افراد این گروه تک‌به‌تک به مرگ‌های دردناکی دچار می‌شود. فرد مرده سایر دانشجوها را مقصر مرگ خود می‌داند و درصدد شکار آن‌ها بر میاید.

داستان فیلم اصلی از این قرار بود و با توجه به تریلیری نیز که از فیلم منتشر شده است به احتمال بالا داستان فیلم بازسازی شده نیز شباهت بسیاری به این فیلم خواهد داشت. حال باید تا تاریخ انتشار این فیلم صبر کرد تا دید که آیا این فیلم مانند فیلم اصلی جذاب خواهد بود یا نه.

منبع:

گیمر

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها