استیم از ۱۴ میلیون کاربر همزمان گذشت

استیم از ۱۴ میلیون کاربر همزمان گذشت

پویا سیف دوست ۱۹ دی ۱۳۹۵ دیدگاه ها
استیم از 14 میلیون کاربر همزمان گذشتReviewed by پویا سیف دوست on Jan 8Rating:

شبکه استیم را که همه با استریم آنلاین بازی‌ها می‌شناسند حال با عبور از ۱۴ میلیون کاربر آنلاین به صورت همزمان رتبه ۱۳ ساله خود را شکست. با گیمر همراه باشید.

 

این قله رتبه در اطراف ظهر دیروز اتفاق افتاد. زمانی که که تعداد ۱۴,۲۰۷,۰۳۹ نفر آنلاین یا روی خط بودند. کاربران مشغول خرید بازی، انجام بازی و بسیاری از آن‌ها به خرید کارت‌های استیم و خرید پوسته (Skin) برای بازی Counter-Strike می‌پرداختند. این حجم از کاربران بنظر نمی رسد که بدلیل انتشار بازی‌های جدید در این شبکه صعود کند. بیشتر به این دلیل دلیل است که کاربران استیم هرروز بطور تدریجی داشتند افزایش می‌یافتند که این نشان از خدمات این شبکه است.

 

علاوه برای تعداد کاربران، لیست بازی‌های محبوب این شبکه نیز با تعداد کاربران روی خط مشخص شده است که به شرح زیر است:

 

  1. Dota 2 با ۹۵۱,۹۴۲ نفر
  2. Counter-Strike: Global Offensive با ۶۷۵,۱۹۵ نفر
  3. GTA V با ۱۱۶,۲۳۰ نفر
  4. ARK: Survival Evolved با ۷۱,۲۸۰ نفر
  5. ۲ Team Fortress با ۷۰,۶۱۲ نفر
  6. Garry’s Mod با ۶۸,۰۲۰ نفر
  7. Rocket League با ۶۵,۱۹۰ نفر
  8. Football Manager 2017 با ۶۴,۴۳۳ نفر
  9. Rust با ۶۳,۷۰۹ نفر
  10. Arma 3 با ۵۳,۱۰۲ نفر

 

بازی Dota 2 به سرعت در حال رشد کاربران است و محبوب‌ترین بازی استیم محسوب می‌شود، این درحالی است که بازی Counter-Strike Global Offensive نیز تقریبا با Dota 2 برابری می‌کند. با این حال Dota 2 با بیشترین رکورد ۱,۲۹۱,۳۲۸ نفر بازهم نسبت به Counter-Strike Global Offensive که بیشترین رکوردش ۸۵۰,۴۵۸ نفر است، حاشیه برتری دارد. جالب است که بدانید دو بازی ذکر شده توسط خود استیم ساخته شده‌ و فقط برای رایانه‌ها منتشر شده‎اند اما پرکابر بودن آن‌ها در کنار بازی‌های Team Fortress 2 و Garry’s Mod که توسط سازنده‌های دیگر ساخته شده اند نشان از قدرت استیم می‌دهد. بازی‌های Survival دیگر مانند ARK و Rust نیز بخوبی عمل کرده‌ند. بازی GTA V نیز مثل همیشه بازهم درون لیست قرار گرفته و مثل بازی Rocket League که سال قبل بیشترین دانلود را روی PlayStation 4 داشت، توانست محبوبیت خوبی داشته باشد.

منبع:

GameInformer

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط
دیدگاه ها